Czech Press Photo 2015

Až do konce ledna je v prostorách pražské Staroměstské radnice k vidění premiérová výstava fotografií Czech Press Photo 2015, která se koná již od roku 1995. Fotografie umožňují návštěvníkům stát se očitými svědky událostí minulého roku, které byly zachyceny profesionálními fotožurnalisty žijícími v České nebo Slovenské republice.

Staroměstská radnice

Czech Press Photo je soutěž a následná výstava přinášející nezávislé autentické obrazové svědectví o důležitých i každodenních událostech uplynulého roku. 15. prosince 2015 již proběhl slavnostní ceremoniál předání cen vítězům jednotlivých kategorií letošního 21. ročníku této soutěže, které vybrala odborná mezinárodní porota. Porotci jsou pro zajištění nestrannosti každoročně obměňováni. Po slavnostním vyhlášení vítězů se Křížová chodba a Rytířský sál Staroměstské radnice otevřely veřejnosti a výstava byla zahájena.

Cena diváků Czech Press Photo 2015 bude udělena až na konci výstavy, která potrvá do 31. ledna 2016. Při této příležitosti bude také vylosováno několik účastníků divácké ankety, kteří budou odměněni hodnotnými cenami. Během celé doby trvání výstavy proběhne řada prezentací vítězných fotografů a jejich besedy s veřejností. Jednotlivá setkání budou publikována i na webových stránkách a sociálních sítích.

Všechny důležité události loňského roku zachycené objektivy těch nejlepších fotožurnalistů z České a Slovenské republiky – to je Czech Press Photo 2015.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací