Trigon - nová rozhledna na Jindřichohradecku

Nedaleko vrcholu zvaného Rýdův kopec, v nadmořské výšce 551,5 m n. m., se tyčí zbrusu nová rozhledna Trigon. Tato 33 metrů vysoká věž s půdorysem rovnoramenného trojúhelníku byla slavnostně otevřena v červenci tohoto roku a vzhledem k jejímu výbornému umístění na dosah od Jindřichova Hradce se těší velké oblibě široké veřejnosti.

Rozhledna Trigon je postavena v těsné blízkosti obce Děbolín, která se nachází necelých 5 km od Jindřichova Hradce. Přístup k rozhledně z obce Děbolín je možný pěšky nebo na kole po upravené asfaltové cestě. Na vrchol rozhledny je možné vystoupat buď po ocelovém schodišti čítajícím 102 schodů anebo po schodišti dřevěném o 128 schodech. Celá vyhlídková terasa je rozdělena na dvě části – venkovní ochoz a krytou část, jejíž stěny jsou po celém obvodu prosklené, a proto odsud můžete sledovat nádherné výhledy i za nepříznivého či chladného počasí.

Výhled z rozhledny Trigon je kruhový, dohlédnete odtud tedy opravdu na všechny světové strany. Na západě se Vám jako na dlani otevře Šumava s 1362 m vysokým Boubínem. Na jižní straně můžete za pěkného počasí vidět Alpy a Novohradské hory, na severní poté Vlašimskou pahorkatinu s hradem Choustníkem nebo Křemešnickou vrchovinu s vrcholem Svidník. Jako na dlani budete mít také nedaleký Jindřichův Hradec.

Objekt rozhledny je zdarma přístupný veřejnosti po celý rok kromě zimních měsíců, kdy je rozhledna z bezpečnostních důvodů uzavřena.

Využijte jeden z posledních krásných podzimních dnů a rozhlédněte se s námi po Česku ze zbrusu nové rozhledny Trigon!

Ubytování v okolí rezervujte zde.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací