Tip na podzimní víkend v Praze

Nemáte ještě plány na nadcházející listopadový víkend (7.-8.11.)? Co takhle vyrazit do našeho hlavního města? Přinášíme Vám spoustu zajímavých tipů na kulturní akce a zajímavá místa, která stojí za to navštívit! Projděte se podzimními petřínskými zahradami, shlédněte výstavu evropské a české secese v Obecním domě, ochutnejte domácí speciality na farmářském trhu na „Kulaťáku“, zajděte si na kávu či něco dobrého do jediné kubistické kavárny na světě a celý víkend zakončete koncertem v rámci festivalu Struny podzimu. Nudit se v Praze rozhodně nebudete!

Náš podzimní víkend začneme gastronomickým zážitkem. V pražských Dejvicích se na známém „Kulaťáku“ každou sobotu koná farmářský trh, který je jedním z nejnavštěvo­vanějších trhů svého druhu v Praze. Najdete zde desítky stánků farmářů z celé republiky, kteří mají v nabídce pouze zaručeně čerstvé potraviny. Najdete zde opravdu vše od květin a pečiva, přes ovoce a zeleninu až po domácí uzeniny a sýry. Zkuste třeba teplý domácí kváskový chléb s podomácku utlučeným máslem. Zdá se Vám to příliš obyčejná kombinace? Ochutnejte sami a přesvědčte se, že se jedná o pravou gurmánskou delikatesu!

Až si dostatečně vychutnáte jedinečnou atmosféru farmářského trhu, sedněte na metro linky A a ze stanice Dejvická pokračujte až na Staroměstskou. Odtud je to už jen co by kamenem dohodil do Celetné ulice, kde se nachází jedinečné Muzeum voskových figurín Grévin. Zde se budete moci vydat na více než devadesátiminutový výlet do historických epoch i slavných scén. Třípatrová expozice se rozkládá na ploše 3000 m2 rozdělených do tématických úseků – světů, kde se nemožná setkání osobností stávají realitou. Budete se tak moci tváří v tvář setkat s celebritami jako je Karel Gott, Lucie Bílá, Tereza Maxová či Petr Čech. Můžete se ale také těšit na setkání s hollywoodskými hvězdami, mezi kterými září Angelina Jolie, Brad Pitt, Meryl Streep, Michael Jackson nebo Jean Paul Belmondo. Celý zážitek umocní dokonalé kostýmy i účesy a také propracovaná hudební kulisa a světelné efekty.

Není nic krásnějšího než procházka petřínskými zahradami na jaře. Ovšem podzim může jaru v tomto případě více než konkurovat. Stromy hrající všemi barvami, listí šustící pod nohami – nenechte si ujít tento zážitek a vydejte se na procházku parkem pod Petřínem. Můžete navštívit i Petřínskou rozhlednu, ze které budete mít celou podzimní Prahu jako na dlani.

V neděli nezapomeňte navštívit výstavu „Secese – Vitální umění 1900“ v Obecním domě. Je zde k vidění výběr špičkových děl české a evropské secese ze sbírek Uměleckoprůmys­lového muzea v Praze. Mezi tvůrci zde najdete věhlasné umělce, jako byli Alfons Mucha, Gustav Klimt nebo Jan Kotěra.

Kousek od Obecního domu se nachází unikátní kavárna Grand Café Orient. Jedná se totiž o jedinou kubistickou kavárnu na světě! Umístěna je ve známém domě „U Černé Matky Boží“ a její jedinečný interiér zaujme na první pohled svojí originalitou i útulností. Nábytek, sklo i porcelán, vše v kubistickém stylu. Nenechte si proto ujít nevšední zážitek a zažijte atmosféru této jedinečné kavárny.

Víkend v našem hlavním městě zakončíme hudbou. Od 5. října probíhá v Praze již 20. ročník známého hudebního festivalu Struny podzimu. Na programu je výběr jazzové i klasické hudby, sofistikovaného crossoveru, staré hudby a worldmusic v podání nejvýraznějších osobností současné mezinárodní hudební scény. V neděli 8.11. se bude konat ve Dvořákově síni pražského Rudolfina koncert houslisty Gila Shahama v doprovodu newyorského orchestru Sejong Soloists. Na programu bude Koncert pro housle a orchestr E dur od J. S. Bacha a také Vivaldiho Čtvero ročních dob a jejich současná verze jihokorejského skladatele Sukhi Kanga. Koncert začíná v 18:30.

Vypravte se na konci týdne do Prahy a užijte si pohodový víkend plný hudby, umění a gastronomie!

Ubytování v Praze rezervujte zde.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací