Šumavský Everest

Za zdoláním nejvyšší hory světa Mount Everestu (8 848 metrů n. m.) nemusíte jezdit až do Himálaje. Stačí se vypravit na Šumavu! Že je toto naprosto absurdní nápad? Nikoliv! Díky Infocentru v Horní Plané se opravdu můžete stát právoplatnými držiteli certifikátu, který potvrzuje zdolání 8 848 výškových metrů. Jedinou podmínkou je vylézt na všech osm šumavských vrcholů, které jsou začleněny do projektu Šumavský Everest a jejichž nadmořská výška v součtu opravdu dává celkovou výšku nejvyšší hory světa. Tak směle do toho, šumavské vrcholy Vás již čekají!

Do projektu Šumavského Everestu jsou začleněny následující vrcholy:

  1. Knížecí stolec 1236 m. n. m.
  2. Lipno – přívoz Horní Planá 725 m. n. m.
  3. Moldaublick 1022 m. n. m.
  4. Olšina 732 m. n. m.
  5. Plechý 1378 m. n. m.
  6. Smrčina 1338 m. n. m.
  7. Třístoličník 1311 m. n. m
  8. Špičák – lovecká chata 1221 m. n. m.

Postup k úspěšnému získání certifikátu je následující. Nejprve navštivte Infocentrum v Horní Plané, kde zakoupíte vrcholový pas. Do tohoto dokumentu si následně budete zaznamenávat data a časy jednotlivých zdolání vrcholů. Na každém z vrcholů najdete v dřevěné budce razítko, které je potřeba umístit také do vrcholového pasu jako potvrzení o zdolání dané hory. Pokud razítko nebudete moci najít, nic se neděje – stačí pořídit vrcholové foto, které ukážete v hornoplánském Infocentru a získáte razítko tam. Po úspěšném výstupu na všech osm povinných vrcholů obdržíte v již zmiňovaném Infocentru po předložení kompletně vyplněného vrcholového pasu certifikát podepsaný starostou Horní Plané, který potvrzuje zdolání Šumavského Everestu. Pořadí vrcholů není určeno. Stejně tak máte na zdolání neomezený čas, nemusíte tedy nikam chvátat a klidně můžete vylézt každý rok pouze na jeden vrchol.

Vžijte se na chvíli do role horolezců a zažijte pocit opojného vítězství nad sebou samými při výstupu na Šumavský Everest!

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací