Zoo Praha slaví 84. výročí založení!

Dne 28.9.2015 se bude v areálu pražské zoologické zahrady konat slavnost u příležitosti její již 84. sezóny! Zároveň zde proběhne křest mláděte hrabáče kapského, které se narodilo 26. července a jehož kmotry budou Taťána Kuchařová a Ondřej Brzobohatý. Chybět nebude ani další doprovodný program – zcela určitě se tedy máte na co těšit!

Slavnost bude zahájena projevem ředitele Zoo Praha Miroslavem Bobkem, který následně společně s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou pokřtí nový kalendář, v němž jsou vyobrazena nejoblíbenější pražská mláďata. O hudební kulisu se postará kapela The Bugles.

Další program bude pokračovat v Africkém domě, kde proběhnou křtiny malého mláděte hrabáče kapského, pro kterého pomohli vybrat jméno sami fanoušci pražské zoo. Za kmotry mu půjdou herečka a modelka Taťána Kuchařová a herec a hudebník Ondřej Brzobohatý. Budete zde také moci napsat malému hrabáčovi vlastní přání anebo navštívit maketu jeho nory. Přítomna bude i kurátorka Barbora Divišová, která Vás seznámí se zajímavostmi ze života těchto tvorů.

U jižního vchodu do zoo budou představeny masky zpodobňující opičího boha Hanumána. Vše bude doprovozeno výkladem o této mýtické postavě a také představením indické tanečnice. Kdo se bude chtít sám alespoň na chvíli přeměnit v Hanumána, bude mít tu možnost u zastavení, kde bude probíhat malování na obličej.

Program výroční slavnosti bude zkrátka nabitý, a proto si tuto jedinečnou akci nesmíte nechat ujít. Přijďte popřát Zoo Praha k jejímu výročí a zúčastněte se oslavy, na kterou jen tak nezapomenete!

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací