Staroměstská radnice dokořán

Vypravte se o víkendu 19. – 20.9.2015 do pražské Staroměstské radnice a prohlédněte si všechny radniční interiéry včetně těch, které nejsou běžně přístupné! Budete se tak moci podívat do podzemí domů tzv. radničního bloku, reprezentačních sálů radnice a zcela výjimečně i do svatebních síní. Díky spolupráci s Pražskými vodovody a kanalizacemi budete moci sestoupit i do tzv. Cizineckého vstupu pražské kanalizace pod radnicí.

V sobotu se můžete těšit na komentovanou prohlídku podzemí domů radničního bloku. Prohlídka bude zaměřena na události poslední dní 2. světové války, neboť právě z těchto prostor bylo částečně řízeno Pražské povstání roku 1945. Nebudou však opomenuty ani pozoruhodné architektonické zajímavosti, kterými podzemí domů vyniká. Požadavkem pro účast je sportovní obuv a vlastní svítilna. Prohlídka není určena dětem a bude trvat přibližně 90 minut.

V neděli se budete moci podívat do reprezentačních sálů Staroměstské radnice, do svatebních síní s ukázkou svatebního obřadu, ale také sestoupit do tajemných prostor pražské kanalizace. Do návštěvnické trasy bude zahrnuta i prohlídka historického domu U Minuty, někdejšího bydliště Franze Kafky. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program v podobě hudební produkce, divadelních představení, vystoupení trubačů nebo fotografického koutku.

Všechny zmíněné prohlídky jsou zcela zdarma, je třeba se ale předem registrovat na emailové adrese staromestskaradnice@prague.eu, jelikož počet návštěvníků je omezený.

Využijte výjimečné příležitosti a prohlédněte si Staroměstskou radnici tak jako nikdy předtím!

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací