Zavítejte do jihočeského Tábora a zažijte atmosféru středověku!

Ve dnech 11. – 13.9.2015 se v historickém Táboře uskuteční již 24. ročník festivalu Táborská setkání. Můžete se těšit na tradiční řemeslné trhy, kejklíře, kostýmovaný průvod či koncerty nejrůznějších interpretů středověké husitské hudby. Celou neděli bude navíc probíhat den otevřených dveří vybraných táborských památek, do kterých bude vstup zdarma. To vše ve jménu Jana Žižky z Trocnova, slavného vůdce husitů!

Tábor je historické město v jižních Čechách, které je úzce spjato s husitským hnutím. Již 24 let se zde každoročně vždy v polovině září koná středověký festival Táborská setkání, který připomíná doby, kdy táborským ulicím vládli husité v čele se svým jednookým vojevůdcem. Ze všech možných koutů táborského Starého města dýchá středověká minulost, ve dnech festivalu se však tato atmosféra ještě umocní. Na každém rohu můžete potkat kejklíře, muzikanty, husitské bojovníky či skupinky v tradičních středověkých kostýmech. Vzduch je provoněn dobovými pokrmy jako jsou pohankové placky s česnekem, pečené maso na rožni či staročeské trdelníky a ze všech míst se ozývají píšťaly a flétny.

V průběhu celého festivalu je připraven bohatý program, který se postará o zábavu jak dětí, tak dospělých. V pátek v 19 hodin započne festival slavnostním zahájením na Žižkově náměstí, jehož součástí bude i pochodňový průvod, který je komponován jako připomínka 600 let od upálení Mistra Jana Husa. Slavnostní večer bude zakončen koncertem známé folkové kapely Spirituál kvintet.

Sobotní dopoledne bude patřit tradičně dětem, které si od 10 do 17 hodin budou moci užít spoustu zábavy v Dětském ráji na Holečkových sadech. Je zde pro ně připraveno několik desítek stánků, kde si za drobný poplatek či zcela zdarma budou moci vyrobit nejrůznější výrobky z papíru, kůže, dřeva a jiných přírodnin. Jedním z velice oblíbených zastavení je výrobna svíček z pravého včelího vosku, která je sice časově náročnější, o to hezčí je ale poté samotný výrobek. Součástí Dětského ráje je také divadlo, kde budou moci děti každou hodinu shlédnout pohádkové představení.

Součástí sobotního programu bude také kostýmovaný průvod celým městem, do kterého se může zapojit každý, kdo bude oblečen ve středověkém kostýmu.

Na všech třech náměstích na Starém městě budou celou sobotu probíhat staročeské jarmarky nabízející celou škálu řemeslných výrobků od nádobí přes šperky a kožené výrobky až po ručně vyráběné oblečení a hračky. Chybět nebudou ani stánky s občerstvením a hudební produkce.

Sobotní večer bude patřit hudbě – nejprve vystoupí Marta Kubišová s kapelou Karla Štolby, po níž bude následovat velkolepý koncert Vojty Dyka s kapelou B-Side Band.

Celá neděle je vyhlášena Dnem evropského kulturního dědictví, a proto bude vstup do vybraných táborských památek zcela zdarma a veřejnosti se otevřou i místa, která jsou jindy nepřístupná. Budete tak moci navštívit například stálou expozici Táborský poklad, kostel sv. Filipa a Jakuba, táborskou trafačku nebo třeba galerii U Radnice.

Nenechte si ujít neopakovatelnou atmosféru historického festivalu a přeneste se s námi do dob Jana Žižky z Trocnova! Kalich, víra, Tábor!

Odkaz na ubytování zde.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací