Chalupa U Hovorků | Vlkov
0 recenzí
Příjezd možný od
Odjezd do
Cena pobytu zahrnuje turistický poplatek
Rekreační chalupa se nalézá přímo v centru vesnice, přesto na klidném místě, neb je obklopena zahradami. Jedná se o klasické hospodářské stavení s dvorem, stodolou a zahradou o rozloze přes 300 m2.
Celková kapacita chalupy je 12 lůžek (dvou, 2x tří a čtyřlůžkový pokoj) s možností dalších 3 přistýlek (Příplatek za přistýlku nad rámec základní kapacity pokoje je cca 250 Kč/noc.) a variantou dále expandovat do stanů na zahradu, což má také své příznivce. Pan domácí Vám ochotně pomůže se vzniklými problémy a případně může poskytnout cenné rady a doporučení, např. kam vyrazit na pěkný výlet, či kde dobře vaří.
Chalupa pochází z 19. století, ovšem v uplynulých několika letech prošla kompletní rekonstrukcí s cílem umožnit našim hostům příjemný pobyt a přitom zachovat její klasický vesnický ráz. V roce 2003 vybudované podkroví je provedeno ve dřevě a slouží k ubytování hostů. Jeden pokoj je rovněž v přízemí. Na dvoře je možné parkovat v bezpečí auta. Nechybí ani kolárna se speciálními úchyty na kola, které zajistí jejich bezpečné uložení. Na zahradě je malé ohniště a také zde můžete využívat náš gril. Na zahradě je pro nejmenší přichystáno dětské hřiště (pískoviště, houpačka, skluzavka,minihorolezecká stěna a trampolína). Hostům jsou k dispozici rovněž dvě společenské místnosti/jídelny. Sociální zařízení je společné (v patře koupelna s WC a v přízemí samostatné WC a samostatná koupelna).
Pokoje jsou dvou, tří a čtyř-lůžkové. V chalupě je nově vytvořen rozvod vody z vlastní vodárny (vodu po převaření možné použít i jako kojeneckou), navýšen elektrický příkon apod., tak abychom byli schopni uspokojit i potřeby náročnějších klientů. Pokud by Vám nestačila koupelna v podkroví, je možné využít i koupelny v přízemí a taktéž WC, které je hned u vchodu do chalupy. Společná kuchyň umožňuje přípravu vlastní stravy a je plně vybavena nádobím. K dispozici je elektrický sporák, mikrovlnná či horkovzdušná trouba, rychlovarná konvice, kávovar, toustovač, topinkovač, lednička, mycí linka, bojler atd. Pivo ovšem nejlépe chutná ze sedmého (popravdě třetího) schodu malého lochu, kde je ovšem třeba dávat si pozor na hlavu. V případě potřeby je možné si přitopit elektrickým přímotopem.
Pro příznivce GPS stačí říci 49° 9' 3,6" SZŠ a 14° 43' 30,4" VZD, ale pro většinu návštěvníků bude jistě mnohem lépe znít: jižní Čechy, nejjižnější část okresu Tábor, na řece Lužnici, v Třeboňské pánvi. Širokodaleko nejvyšší (asi 15 metrů vysoký) „kopec“ Petrák uvidíte hned po vystoupení z vlaku při jízdě z 5 km vzdáleného městečka Veselí nad Lužnicí. Není proto divu, že většina obyvatel i návštěvníků se téměř všude přepravuje "kolmo". Velkou výhodou naší vesnice je, že leží mimo hlavní i vedlejší silniční tahy (je v podstatě slepá) a tak zde jezdí minimálně osobních aut, nákladní téměř vůbec (zejména v okolí našeho penzionu), proto rodiče mohou klidně nechat své děti běhat či jezdit na kole, jak se jim zachce.
Na mapce si nelze nevšimnout, jak je Vlkov ze severu přímo obklopen 5 pískovnami, které vznikly letech 1952 až 1986 těžbou štěrkopísku po obou stranách řeky. Profiltrováním vody vznikla nádherná jezera s čistou vodou, která přímo vybízí k vykoupání (jmenují se Jezero Veselí, Vlkovská pískovna, Veselí I, Jezero Horusice a Jezero Horusice I). Z jihu a východu narazíte zase na všudypřítomné borovicové lesy a na rybníky. Právě ve Vlkově začíná turistická stezka (pro pěší i pro cyklisty), která prochází kolem rybníků, které se honosí názvy jako Krajina, Naděje, Láska, Víra, Dobrá vůle či Potěšil. Fotografie rybníků z Nadějské rybníční soustavy, které se sem nevešly, naleznete v naší externí galerii. Po (cyklo)stezce se dostanete až k největšímu českému rybníku - Rožmberk u - o rozloze 720 ha. Cestou můžete během jednoho dopoledne napočítat na šestatřicet rybníků... Nelze se proto divit, že Vlkov je součástí chráněné krajinné oblasti (CHKO) Třeboňsko.
Do Vlkova se lze dostat nejméně třemi způsoby (nebudeme-li počítat cestu lodí po řece Lužnici ). Nejrychlejší je to po silnici autem z Veselí nad Lužnicí směrem na Vídeň (Wien) a Třeboň, první vesnice vlevo. Aby jste cestou k nám zbytečně nebloudili, pomůže Vám náš fotonavigátor.Trasu cesty si můžete naplánovat on-line na stránce s mapou. Další možnost je vlakem - první zastávka za železničním uzlem Veselí nad Lužnicí, směrem na Třeboň a České Velenice. Vlak motoráček jezdí v dvouhodinových intervalech a bere i kola. Ovšem nejpříjemnější je cesta do Vlkova na kole (např. z Veselí nad Lužnici). Mezi řekami Nežárkou a Lužnicí odbočíte směrem na Val a Hamr a před železničním viaduktem zahnete doprava. Cestou se můžete i vykoupat v pískovně. Po třech kilometrech dojedete do Vlkova.Pokud budete potřebovat, jsme schopni zajistit dopravu k nám, dle Vaší potřeby.
Věříme, že z rozsáhlé nabídky možností rekreace si vybere každý ve věku od jednoho (ve skutečnosti jsme již měli i mnohem mladší vcelku spokojené návštěvníky) do sta roků. Obrovskou výhodou této rovinaté krajiny je, že se téměř všude dostanete na kole, a tím se Vám vzdálenosti značně "zkrátí". Záleží pouze na Vás, zda dáváte přednost pohodě při slunění na písečné pláži na pískovně či chytání ryb před procházkou do lesa, odkud se asi nevrátíte s prázdnou, ale s košíky naplněnými borůvkami, brusinkami, nejrůznějšími houbami či klacíky na táborák. Vlkov je naturisty doporučován jako jedno z nejlepších míst v Čechách, kde každý najde vhodné místečko.
Doporučujeme vyjížďku na kole okolo rybníků, ze které se může stát celodenní výlet třeba do Třeboně. Během půlhodiny můžete být autem na zámku Hluboká nad Vltavou, Červená Lhota či na zámku v Třeboni. Pokud si ovšem chcete dát o dovolené pořádně do těla, půjčíte si loď a vyrazíte na vodu. Nebo si na místních hřištích zahrajete fotbal, volejbal přímo ve Vlkově či tenis v sousedním Veselí. Nově vyasfaltované cyklostezky jsou ideální také pro in-line bruslení. Za větru pak doporučujeme windsurfing a pro odvážné skoky do vody z až 8 metrových skákadel do místního lomu. Málokdo pak odolá, zakončení dne u táboráku s přáteli a s komáry či v místní hospůdce.